Archiv článků

Aktuální výsledky

Vánoční cena Zlín 2011

01.12.2011 17:21:37

Letošní 48. ročník Vánoční Ceny města Zlína můžeme počítat mezi ty velmi úspěšné. Startovalo 262 závodníků ze 40 klubů České republiky. A zastoupení mělo i zahraničí, kluby ze Slovenska a Polska.
V letošním ročníku bylo překonáno 10 rekordů Vánoční Ceny.
Tomáš Klobučník – Bratislava 200PZ 2:02,74

Ze závodníků plaveckého klubu zlín zvítězil Karel Beníček na 50m znak za 26,01 a 100m znak za 57,36. Druhé místo obsadil na 200m znak v čase 2:06,23, a třetí místo na 50m volný způsobem časem 24,64

Martin Tomášek zvítězil na 200m volným způsobem v čase 1:52,99 a třetí místo získal na 400m volným způsobem za 3:58,34.

Jitka Kuchtíčková zvítězila na 200m volným způsobem časem 2:06,94, páté místo vyplavala na 50m volným způsobem a šesté místo získala na 100m motýlek

Markéta Strapková byla druhá na 50m znak za 29,57, třetí na 50m volným způsobem v čase 26,84 a čtvrtá na 100m volným způsobem za 57,84.

Diana Rochovanská vybojovala třetí místo na 50m prsa časem 34,50 a čtvrté místo na 100prsa časem 1:14,49 .

Kateřina Garguláková vyplavala šesté místo na 200m znak za 2:30,93 a osmé místo na 100m znak za 1:10,79.

Eda Ullmann získal sedmé místo na 200m polohový závod za 2:17,36. A desáté místo na 200m prsa za 2:29,12.

Jan Jelínek vybojoval osmé místo na 100m prsa za 1:06,62 stejně jako Honza Huták na 100m motýlek za 1:01,20

Charlota Váňové se sedmé třídy vyplavala v této silné konkurenci desáté místo na 50m znak za 33,54.

Úspěšně si vedl v disciplínách 50 a 100m znak T.Polčák patřící mezi handicapované sportovce.

Ve vložených závodech na pětadvacetimetrových tratích se předvedli žáci z plavecké přípravky a ukázali, že plavecký klub Zlín systematicky pracuje na budoucích talentech.

Petr Přikryl
hlavní trenér

Plavci ST na startu Vánoční ceny Zlín 2011
Příležitost ke startu na tradiční Vánoční ceně města Zlína dostali i žáci 7. sportovní třídy Plaveckého klubu Zlín. Z 15 žáků třídy jich nakonec kvůli nemoci startovalo pouze 6, ale stejně jako před týdnem prokázali velmi dobrou formu. Z 8 startů vytěžili 6 osobních rekordů a sbírali cenné zkušenosti mezi dorostenci a dospělými.
Svou dobrou připravenost může potvrdit 7 žáků třídy na nadcházejícím zimním žákovském mistrovství České republiky. Z ročníku 1999 budou svůj mateřský klub v Prostějově reprezentovat Tomáš ANDRÝSEK, Lukáš PALARČÍK a Magda ŽALKOVÁ. Do Trutnova, kde bude soutěžit ročník 1998, se kvalifikovali Marek FIALA, Tomáš KOČAŘ, Adéla KŮSTKOVÁ a Charlota VÁŇOVÁ. Blahopřejeme k nominaci a budeme držet pěsti, ať jim forma vydrží!!!

Hana Martinková

Reportáž z Vánoční ceny odvysílala ČT1 ve zprávách 29.11.2011 v 18:00 .. ke shlédnutí >ZDE< - najeďte na čas 22:39

Několik fotografií z Vánoční ceny najdete ve Fotogalerii, kompletní fotoreportáž na