Klubové plavání

INFORMACE o Klubovém plavání PK Zlín pro sezónu 2019/20

V pořadí osmá sezóna Kubového plavání Plaveckého klubu Zlín, začíná od 9. 9. 2019.

Na sezónu 2019/20 je přihlášen již maximální počet 60 dětí, další přihlášky nepřijímáme. Další možnost doplnění stavu bude o pololetí v únoru 2020.

Bankovní účet pro zasílání klubových příspěvků: Sberbank CZ 4080002329/6800

 

INFORMACE o Klubovém plavání PK Zlín pro sezónu 2018/19

V pořadí již sedmá sezóna Kubového plavání Plaveckého klubu Zlín, začíná od 10. 9. 2018.

Na sezónu 2018/19 je přihlášen již maximální počet 50 dětí, další přihlášky nepřijímáme.
V plavecké Přípravce přijímáme děti celou sezónu.

Bankovní účet pro zasílání klubových příspěvků: Sberbank CZ 4080002329/6800

INFORMACE o Klubovém plavání PK Zlín pro sezónu 2017/18


 

V pořadí již šestá sezóna Kubového plavání Plaveckého klubu Zlín, začíná od 11. 9. 2017.

POZOR! Klubové plavání bude mít i letos z kapacitních důvodů maximální počet 50 sportovců. Nikdo nemá přednost, bereme prvních 50 přihlášených.

 

Zakončení sezóny 2016/17

Poslední plavání je v pátek 23. 6. 2017

Sezónu ukončíme v pátek 30. 6. 2017 v 17:00 na konečné trolejbusů 6, 7, 8 na Kocandě společně se sportovními třídami. Uděláme táborák zhodnotíme sezónu, pokecáme a něco opečeme...

Zveme tímto všechny děti i jejich rodiče na ukončení sezóny v klubovém plavání. Špekáčky a dobroty na opékání si přineste s sebou. Přijďte se pobavit, rádi se s vámi setkáme.


Jiří ŠUP a kolektiv
Trenéři klubového plavání PK Zlín

Bankovní účet pro zasílání klubových příspěvků: Sberbank CZ 4080002329/6800

Elektronická přihláška

Papírová přihláška k vytištění

 

 


 

 

INFORMACE o Klubovém plavání PK Zlín pro sezónu 2016/17


 

Pro děti 9 - 15 let, které nenavštěvují sportovní třídy, začíná od 12. 9. 2016 pátá sezóna klubového plavání. Bude zaměřeno na zdokonalení všech plaveckých způsobů (znak, kraul, prsa), vytrvalost a výkonnost plavců v žákovských kategoriích. Následovně bude zařazen nový zatím pro děti nepoznaný plavecký způsob - MOTÝLEK.

Naučíme děti při plavání používat nebo ještě zlepšit kotoulové obrátky a startovní skoky všech plav. způsobů. Plavání bude probíhat 3x týdně (po,st,pá) a každá jednotka  obsahuje 60 minut.
Po -  18 – 19hod.
St  -  17 – 18hod.
Pá -  17 – 18hod.
Plavat se bude na 50m bazénu na šířky.

Výuka bude obsahovat mnoho možností a bude zde zařazeno:
-    AEROBNÍ TRÉNINK
-    VÝTRVALOSTNÍ TRÉNINK
-    SPRINTÉRSKÝ TRÉNINK
-    TRÉNINK  ZÁVODNÍHO ZPŮSOBU
-    SUCHÁ PŘÍPRAVA
-    PLOUTVE
-    HRY
-    INFORMACE O PRAVIDLECH  PLAVÁNÍ PODLE ČSPS ( ČESKÝ SVAZ PLAVECKÝCH SPORTŮ )
-    a další

Plavecký klub Zlín 1939 bude děti přihlašovat na nejnižší plavecké závody a soutěže.
Našim hlavním cílem je vybudovat u plavců sebepoznání, tréninkovou etiku, zlepšování všestrannosti a poznání úspěchu.

Jiří ŠUP a kolektiv
Trenéři klubového plavání PK Zlín

Bankovní účet pro zasílání klubových příspěvků: Sberbank CZ 4080002329/6800

Elektronická přihláška

Papírová přihláška k vytištění

 

 


 

3. plaveckou sezónu Klubového plavání jsme úspěšně ukončili


Ve dnech 22. a 24. června jsme společně s dětmi a jejich rodiči ukončili úspěšnou třetí sezonu Klubového plavání. Ani v tomto školním roce 2014/2015 jsme nezaháleli a pro děti měli připraveno spoustu doplňujících aktivit k plavání. Tou poslední a dalo by se říct zakončující byl cyklo výlet na Reviku.
Také se nám za letošní sezonu projevilo několik plaveckých talentů, kteří náš klub reprezentovali na plaveckých závodech. Především to byli Marián Zicha, David Král, Ondřej Šubert, Petr Veselý, Filip Krčma a Vanda Kováčová. Chtěli bychom jim poděkovat za vzornou účast a pogratulovat za dosažení výborných osobních výsledků.
Tímto děkujeme dětem a jejich rodičům za náklonnost k našemu Plaveckému klubu Zlín. Přejeme krásné prožití slunných prázdnin a v září se opět těšíme. AHOJ!

Tým trenérů Klubového plavání

Fotogalerie >ZDE<

 

Cyklistický výlet na závěr sezóny v klubovém plavání
 

Na závěr sezóny v klubovém plavaní jsme podnikli cyklistický výlet do Vizovic. Skupina asi dvaceti účastníků vyrazila v sobotu 13. 6. ráno od koupaliště Zelené na Bartošově čtvrti. Trasu jsme zvolili převážně po cyklostezkách a cestách s nejmenším provozem. Všechny děti zdolaly cestu i výškové převýšení bezvadně a tak zhruba po hodině a pár minutách se nám otevřel na obzoru pohled na vizovické rekreační středisko REVIKA.
Protože bylo překrásné slunečné počasí a teplota přes 30º C, osvěžení v tamním bazénu bylo příjemným zpestřením. V tento den byly opravdu vysoké teploty a míčové hry na hřišti, které jsme měli nachystané pro děti, nebyly takovým lákadlem jako vodní pólo bez pravidel a jiné hrátky kolem bazénu.
Po vodních hrátkách a následném odpočinku byl připraven táborák a opékání špekáčků a pochutin. Potěšilo nás také, že přijeli i rodiče a zapojili se do všech her a akcí kolem táboráku.
Dětem se domů moc nechtělo, ale cesta uběhla rychle a bez problémů (jen dva defekty dospělého doprovodu, děti to zvládly na výbornou).

Děkuji všem dětem i rodičům za hladkou účast.

Jiří Šup a jeho tým - Martin, Klárka, Kačenka, Míša a Jarda

Fotogalerie na Rajčeti

  


 

Další plavecká sezóna 2014/15 v Klubovém plavání
 

V této, pro nás parádní sezoně 2014/15, která začala 8. září v Klubovém Plavání, je skupina složená už z 53 dětí ročníků 1997 až 2004.
A tak jako loni i v letošní sezoně jsou zde velmi dobří a zajímaví talenti, kteří budou reprezentovat naše město a klub PK Zlín 1939 na závodech a různých plaveckých akcích.
V Klubovém plavání plavalo v předchozích letech jen 25 dětí, ale postupem času jsme si udělali svojí pracovitostí s mládeží super renomé. V dnešních dnech nás navštěvuje 53 dětí a to jsme ještě museli několik děti posunout na další pololetí, protože kapacita bazénu je bohužel omezena.
Děti se u nás opravdu nenudí, každou minutu mají co dělat. Trénink probíhá na čtyřech drahách podle výkonnosti. Lekce s ploutvemi, ťapkami, destičkou a video projekcí považujeme za naprosto standardní způsob výuky plavání. Jako zpestření se pro děti snažíme zajistit i spinning, fit box, bowling či jógu.
Také jsme se již zúčastnili prvních letošních závodů v Polsku, Vyškovského hrošíka a Oblastního přeboru žactva ve Vyškově. No a děti se ani zde neztratily a ukázaly svoji bojovnost a urputnost na cestě ke zlepšení svých osobních výkonů.

Jiří Šup - vedoucí trenér Klubového plavání -  a jeho tým

 

 

Aktivity v Klubovém plavání

Klubové plavání na konci května navštívila psycholožka, terapeutka, masérka a především specialistka na jógu PhDr. Jana Cachová. Naše plavce naučila základům správného dýchání a několika jógovým sestavám, které prověřily jejich pružnost i vytrvalost. Děti se při těchto aktivitách naučí soustředění, protažení svalových skupin a nakonec uklidnění mysli a uvolnění celého těla.
V klubovém plavání stále zpestřujeme hodiny a zařazujeme aktivity jako např. BOWLING, FIT-BOX nebo JÓGU.

Naší snahou je upevňovat sportovního ducha správnou kombinací fyzické zátěže i duševní hygieny. Dodržování těchto zásad v průběhu celého roku je velmi důležité pro zdravý vývoj a rozvoj Vašich  dětí.

Jiří Šup a jeho tým: Klára Manová, Martin Hrabal, Kateřina Šupová a  Michaela Šimíčková


 

Zdravá strava v Klubovém plavání

Dne 25.10.2013 byla dětem v klubovém výkonnostním plavání zpestřena hodina přednáškou od MUDr. Mgr. Marie Kořenkové o zdravém životním stylu,sportovní výživě a stravování dětí během celého dne. Děti byly  také seznámeny se správnou výživou sportovců před závodem a během závodů. Správné návyky stravování a jejich dodržování v průběhu celého roku je velmi důležité pro zdravý vývoj našich  dětí.

 

Nová sezóna 2013/14

V nové sezoně 2013/14, která začala v 16. září v KLUBOVÉM VÝKONNOSTNÍM PLAVÁNÍ je skupina 26 dětí ročníků 1998 až 2003.
A jako loni i v letošní sezoně jsou zde nový zajímaví talenti, kteří budou reprezentovat náš klub PKZLÍN 1939 na závodech a různých plaveckých akcích.Jiří ŠUP

 


 

Ohlédnutí za rokem 2012 v Klubovém plavání

 

V září roku 2012 vznikl v našem klubu PK Zlín nová sekce „klubové plavání”. Soustřeďujeme zde talentované děti od 4. do 8. třídy, které neplavou ve sportovní třídě. Dle zájmu zde mohou samozřejmě plavat i starší děti a dorostenci.


V našem Klubovém plavání plave více jak 25 dětí a stále přibývají. Což je velmi potěšující číslo. Tyto děti mohou využívat stejné podmínky pro tréninky, soustředění nebo závody, jako děti ze sportovních tříd. Také byly vybaveny klubovým oblečením.
Hned na úvod sezóny se konalo seznamovací soustředění na Revice 21.–23.9.2012. Soustředění bylo plné her a zábavy, děti z klubového plavání mohly být také při tom. Třídenní soustředění ve Vizovických vrších začalo, cyklistickým výletem ze Zlína do Vizovic. Děti se opravdu nenudily, každou minutu měly co dělat. Koupaly se ve zdejším bazénu, který měl asi 10°C, hrály vědomostní hru, při které musely během překonat horské převýšení 320 m a po setmění hrály noční bojovou hru. Také byla připravena přednáška P. Přikryla o plavecké technice a novinkách na mistrovských soutěžích. Daniel Málek k dětem hovořil o tom, jak měl možnost reprezentovat naši Českou republiku na třech olympiádách a mistrovství světa. Tečkou na konec soustředění byl táborák a společné hry s rodiči.

A teď několik informací o účasti klubového plavání na soutěžích. První závody Vyškovský hrošík, které se konaly 13.10.2012 se účastnily tři děti: Filip Zeman, Viktor Dohnal a Emma Matušů. Jejich seznámení se se závodním prostředím a první nasátí atmosféry kolem bazénu je vždy velmi důležité pro plavce a pro jejich další úspěšnou kariéru.
Na závodech OPŽ ve Vyškově dne 17.11.2012 se děti ročníku 2001 a mladší snažily o co nejlepší časy na svých prvních velkých závodech. Zde musím vyzdvihnout výkon Lukáše Hubíka na trati 100Z, který se umístil na 4. místě. Pochvalu si zaslouží také dobré výkony Terezky Zapletalové na 50Z, 100Z, Barči Zlobické na 100P, 50VZ, Viktora Dohnala na 100Z, 100VZ, Olivera Dočkala na 100P, 100Z nebo Emmy Matušů na 50VZ a 50Z.
O týden později se konaly závody OPŽ ve Zlíně 24.11.2012. Bylo zde přihlášeno šest našich dětí z klubového plavání v konkurenci ročníku 2000 a starší. Tyto děti závodily s velkým nasazením a odhodláním zaplavat si svůj nejlepší výkon. Všech šest dětí zaplavalo své nové osobní rekordy a dokázaly se ve svém sebepoznání posunout o velký kus dopředu.
Poslední závody, které se konaly v roce 2012, byly Poháry 10-ti a 11-ti letých dětí, které se pořádaly dne 1.12.2012  v Prostějově a Vsetíně. Musím říci, že děti z klubového plavání, které trénují jen třikrát týdně také měly to štěstí a tři z nich se zúčastnily nejvyšší dané soutěže v této kategorii. Moc jim gratuluji a přeji mnoho úspěchů v dalším plaveckém snažení. Jsou to Lukáš Hubík, Terezka Zapletalová a Viktor Dohnal.
A na úplný závěr roku jsme se já, Klára a děti spolu se sportovními třídami zúčastnili vyhlášení nejlepších plavců roku 2012, výlovu kapra, hodiny plné her s rodiči a předvánočního bowlingu.

Jiří Šup
vedoucí trenér klubového plavání PK ZLÍN

 

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz