Aktuality

Zimní mistrovství ČR v plavání - Plzeň

V plzeňském bazénu na Slovanech se od 12. do 15. prosince konalo Zimní mistrovství ČR v plavání dorostu a dospělých za silné účasti závodníků Plaveckého klubu Zlín, z.s.. Na toto mistrovství se kvalifikovalo i závodilo dvacet plavců našeho klubu.

            Nejlepších umístění dosáhla Jana PŘIBYLOVÁ, věkem ještě žačka, která dokázala vybojovat bronzovou medaili mezi ženami na sto metrů prsa. Časem 1:10,07s vytvořila nový klubový rekord Zlína žactva a za rekordem žen zaostala jen 0,27s. V dalších prsařských disciplínách na 50 a 200 metrů se dostala do open finále, kde mezi ženami dohmátla vždy na pátém místě a opět vytvořila nové žákovské rekordy Zlína.

            Mezi dorostenkami zářila dvě naše děvčata. Michaela GOGELOVÁ a Izabela TOMŠŮ. Míša si doplavala dvakrát pro stříbrnou medaili na 100 a 200 metrů prsa. Na 200 metrů prsa se prosadila i do finálové rozplavby mezi ženami. Izabela doplavala pro dvě bronzové medaile na 100 a 200 metrů motýlek a rovněž v obou disciplínách startovala ve finále mezi ženami. Na 100 motýlek vytvořila nový rekord Zlína časem 1:04,01s.

            Mezi dorostenecké finalisty se prosadili i další závodníci PK Zlín. Nejvíce Jakub SKÁLA ve čtyřech disciplínách, dále Bára ZLOBICKÁ, Lucie SCHLOSSEROVÁ, Denisa KUBALČÍKOVÁ, Štěpánka MICHALČÍKOVÁ, Kristýna HÁBLOVÁ, Samuel HORÁK, Jan TOMAŠTÍK a Michal MATÚŠ. Adam JIŘIKOVSKÝ, ještě žák, rovněž zaplaval nový žákovský rekord Zlína v disciplíně 1500 metrů volný způsob.

Zimní mistrovství ČR v Plzni se naší početné výpravě opět zdařilo. Ziskem pěti individuálních medailí v olympijských disciplínách, pěti novými klubovými rekordy a desítkami finálových umístění se i toto mistrovství zařazuje mezi úspěšná vystoupení Plaveckého klubu Zlín, z.s..

Mgr. Zdenek Kasálek

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz