Aktuality

VC Pardubic - 2. kolo Českého poháru

Nespočet osobních rekordů a skvělou formu směrem k nadcházejícímu juniorskému MČR předvedli plavci Plaveckého klubu Zlín ve dnech 10.–12.5. 2024 na Velké ceně Pardubic, která byla zároveň druhým kolem Českého poháru.

Naši plavci se mezi českou elitou neztratili, a i mezi dospělými dokázali vybojovat hned 18 finálových účastí.

Nejlepšího umístění dosáhl Adam Jiříkovský na 200 m polohový závod, kdy ve velmi silně obsazeném finále obsadil krásné 4. místo. Dále se probojoval do finále na tratích 100 m znak a 50 m motýl. Mezi dospělými plavci se neztratil ani jeden z nejmladších členů výpravy, Štěpán Lebeda, který se dokázal probojovat do finále na 400 m polohový závod, kde obsadil 14. místo a na trati 200 m volný způsob se dokázal probojovat až na krásné 5. místo. Dalšími finalisty byli Filip Kopecký, který doplaval na 6. místě na 100 m znak, na 11. místě na 200 m polohový závod a na 16. místě na 100 m volný způsob, Matěj Pavlíček obsadil 7. místo na 50 m znak, 9. místo na 100 m znak a 11. místo na 50 m volný způsob, na obě padesátky si taky Matěj vyplaval limit do reprezentačního družstva mladších juniorů. Ve finále si zaplaval také Albert Žilka, na 400 m polohový závod obsadil 15. místo a Martin Vylíčil obsadil 8. místo na 200 m polohový závod, 10. místo na 400 m polohový závod a 13. místo na 200 m motýlek. Dalším z velmi mladých plavců ve finále byl i Lukáš Hustý, který si na 200 m znak vyplaval 16. místo. Z děvčat se do finále dokázala probojovat Tereza Minaříková na 50 m prsa obsadila 12. místo a Amálie Bělíčková na 50 m znak obsadila 14. pozici.

Ostatním závodníkům se bohužel nepodařilo probojovat do finále A ani B, ale předvedli krásné výkony a osobní rekordy, jmenovitě Linda Burešová, Vojtěch Hobza, Lukáš Hradil, Barbora Koplíková, Ondřej Loch, Sabina Pavelková a Adam Zádrapa.

Všem plavcům gratulujeme k dosaženým výsledkům, děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme hodně štěstí a sil do finální fáze přípravy.