Aktuality

Silvestrovská cena Vsetína 2019

Abychom ani o svátcích neztratili kontakt s vodou zúčastnili jsme se posledních závodů v tomto roce – Silvestrovské ceny Vsetína. Tento tradiční novoroční pětiboj se „nebálo“ absolvovat 15 plavců z PK Zlín, kteří ani přes hojnost svátečních stolů a množství pohádek v televizi nerezignovali na svou největší vášeň – plavání.

Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích – od nejmladších ročníku 2009 až po dorostence a dospělé, ročníku 2002. A největšího úspěchu jsme dosáhli právě v nejmladší kategorii – mezi žáky byl naprosto bezkonkurenční Aleš Huňa – k pěti zlatým medailím v jednotlivých závodech přidal i celkové vítězství a pohár za nejvyšší počet FINA bodů po součtu všech disciplín. Mezi nejmladšímu dívkami si stupně vítězů vychutnala Tereza Minaříková – 1.místo na 100 Prsa, 2. místo 200 Polohový závod a celkově to stačilo na třetí místo v pětiboji.

Jen kousek od medaile zůstal Jan Tomaštík ve své nejsilnější disciplíně – 100 Prsa, 4. místo a Lukáš Kůstka 5. místo na 100 Motýl.

Těmito závody jsme ukončili nejen sezónu roku 2019, ale na určitou dobu i provoz vsetínského bazénu, který se bude rekonstruovat. Doufejme, že příští svátky si tam opět budeme moci ověřit všestrannost při 48. ročníku Silvestrovské ceny Vsetína v plaveckém pětiboji. 

Alena Martinková

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz