Aktuality

Perfektní zakončení letní sezóny na LM ČR 2019

Ve dnech 20. 6. – 23. 6. 2019 se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, převážně díky našim prsařkám bylo toto mistrovství velmi povedené.

Nejvíce medailí si odváží Michaela Gogelová, která ve všech prsařských disciplínách nedala soupeřkám šanci a získala 3 dorostenecké tituly. Na 200 m prsa vyhrála v čase 2:41,17 a díky perfektnímu dohmatu vyhrála o 0,03s. Na 50 m prsa pak dohmátla shodně s plavkyní z Ostravy a na stometrové trati svým soupeřkám nedala šanci a durhou porazila s náskokem 7 desetin.

Ve stejné kategorii závodila také Lucie Schlosserová, která na 200 i 50 m prsa obsadila 6. místo a v závěrečné disciplíně 100 m prsa se postavila na stupně vítězů společně s Míšou, a to na 3. místo.

Další medailistkou byla Štěpánka Michalčíková, která hned v úvodní disciplíně 200 m prsa obsadila výbornou 3. příčku v osobním rekordu 2:47,43.

O velké překvapení se však postarala věkem ještě žačka Jana Přibylová, která ve velkém osobním rekordu 33,46 v disciplíně 50 m prsa obsadila 3. místo a jako jediná zástupkyně plaveckého klubu dosáhla na medaili mezi ženami.

Další skvělé úspěchy zaznamenala i Izabela Tomšů, která si z Českých Budějovic odváží dvě medaile, a to stříbro a bronz. Nejdříve se postavila na start na 100 m motýlek, kde v odpoledním semifinále zaplaval skvělý osobní rekord a brala stříbro. Následující den přidala bronzovou medaili na dvojnásobné trati. Na start se postavila i na 50 m motýlek, zde to však na medaili nestačilo a odváží si čtvrté místo s novým osobním rekordem.

Za zmínku stojí také skvělá umístění ve štafetových závodech. Holky na 4x100m polohově obsadily krásné 4. místo, na 4x100 polohový závod mix obsadili plavci krásné 6. místo a 7. místo přidala děvčata na 4x200 volný způsob.

Další osobní rekordy zaznamenali také ostatní účastníci. Denisa Kubalčíková nejdříve vylepšila své osobní maximum na 200 m polohový závod, poté se přiblížila k osobnímu rekordu i na 200 m znak. Na trati 400 m polohový závod téměř vyrovnala maximum z letošní sezóny a na kraulové 800 vylepšila svůj osobní rekord o 3 setiny sekundy. Největší úspěch však přišel na trati 1500 m volný způsob, kde se Denisa dokázala oproti osobnímu rekordu zlepšit o téměř 13 sekund a mezi dorostenkami obsadila krásné 6. místo.
Osobní rekord si připsaly na tomto mistrovství i Kristýna Háblová, a to na trati 50m prsa a Bára Zlobická na 50 m volná způsob. Nejlepší časy si zaplavali také Michal Matúš, a to na trati 400 m volný způsob a Lukáš Hubík na 50 m znak. Oba dva pak plavali své hlavní disciplíny na úrovni osobních rekordů. Další, kdo si dokázal vylepšit své letošní maxima byl Jakub Skála, a to v disciplíně 50 m volný způsob a ve své vedlejší disciplíně 100 m prsa.  Skvělé výkony také předvedli další prsaři, a to Jakub Prusenovský a Jan Tomaštík.

Důležité je také připomenout žáky, kteří na těchto závodech sbírali zkušenosti a v konkurenci dospělých se rozhodně neztratili. Marie Vydrová se ve svém novém osobním rekordu na 100 m znak dokázala senzačně probojovat do semifinále. Dále zaplavali velmi dobré výkony také David Král a Miroslav Knedla.
Ostatní - Nikol Lissová, Tereza Čagánková, Gabriela Bártková, Lucie Matošková a Oliver Dočkal sice nezaplavali své osobní maxima, ale i účast na mistrovské soutěži se počítá jako úspěch.

Všem zúčastněným gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme hodně sil a úspěchů i do nadcházející sezóny.

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz