Aktuality

Miroslav Knedla dvojnásobným juniorským mistrem Evropy

Miroslav Knedla na mistrovství Evropy juniorů v Bělehradě získal dvě zlaté medaile. Ve středu 5. 7. 2023 jednoznačně vyhrál znakovou padesátku v čase 24.88, když se jako jediný dostal pod hranici 25 sekund. O den později se pak z titulu juniorského mistra Evropy radoval podruhé, když ovládl polohový závod na 200 metrů v novém seniorském českém rekordu 2:00.26.

V pátek dopoledne Miroslav Knedla sice nepostoupil z rozplavby na 400 metrů polohově, ale nemusí ho to nijak mrzet, protože se dvěma zlaty v kapse a dalším čtvrtým místem na 100 metrů znak, kde mu medaile unikla jen o 0,08 s. Miroslav Knedla skvěle zvládl všechny tři závody na 50 metrů znak, když vyhrál rozplavby, semifinále i finále. Zlatá medaile mu tak patří naprosto zaslouženě. Před závody se ale přece jen objevil malý problém týkající se startovacího zařízení.   

Když jsme sem přijeli, nečekali jsme, že budou takové znakové startovací destičky, jako mají tady. Šlo hlavně o to, a říkal nám to pan trenér, že nejlépe poplave ten, kdo se dokáže nejlépe přizpůsobit těmto podmínkám,“ vysvětluje přímo z Bělehradu sedmnáctiletý evropský šampion, který se na nejkratší znakové trati řadil mezi hlavní favority na zlato. Tlak dokázal ustát a v cíli dohmátl jako vítěz s náskokem 22 setin sekundy. 

„Na 50 metrů znak jsem byl přihlášený s nejrychlejším časem, takže ve mně byla velká očekávání. Jemně mě to svazovalo, ale jak po rozplavbách, tak po semifinále jsem věděl, že vyhrát nebude zase tak těžké, a pokud nic nepokazím, tak bych měl v klidu vyhrát. Myslím si, že se mi to povedlo a jsem velice spokojený,“ hlásí z Bělehradu student Gymnázia TGM ve Zlíně.

Na krátké polohovce zahájil Miroslav Knedla svou cestu za druhým evropským titulem šestým časem v rozplavbách, aby v semifinále zvítězil v českém rekordu 2:00.57. 

„Na 200 polohovku jsem se těšil, jelikož je to moje oblíbená disciplína. V rozplavbách se mi neplavalo tak dobře, takže mě to trošku děsilo, když jsem šel odpoledne plavat semifinále. Ale nejspíš to bylo tím, že o den dřív jsme plavali štafety, které byly opravdu vyčerpávající. 

Ale jinak semifinále se mi plavalo velice dobře i přes to, že to bylo tak 20 minut po finále na 50 metrů znak. A také díky připravenosti na tyto závody se mi povedlo zaplavat nad moje očekávání. Jakmile jsem viděl čas, nemohl jsem tomu uvěřit. To mě také pochopitelně nakoplo, a tak se mi na druhý den odpoledne, i s mírným stresem před závodem, podařilo zaplavat ještě o kousek rychlejší čas a vylepšit si svůj český rekord,“ popsal své první dva závody na 200 metrů polohově Miroslav Knedla.

Do finále pak vstoupil parádními výkony na prvních dvou úsecích, na nichž si udělal výrazný náskok. Ten pak uhlídal až do cíle a stát se dvojnásobným juniorským mistrem Evropy. A navíc opět vylepšil svůj český rekord na 2:00.26

„(Finálový) závod jsem rozjel docela odvážně, ale to jsem taky chtěl. Jediná škoda, že jsem to nezvládl pod bariéru 2 minut, ale snad někdy příště. Obecně je to pro mě velká pocta, že můžu už potřetí reprezentovat Česko na MEJ, a také získat cenné kovy,“ uzavřel z Bělehradu Miroslav Knedla.

Dodejme, že MEJ se zúčastnila i členka Plaveckého klubu Zlín Jana Přibylová a, i když nepostoupila z rozplaveb, nevedla si vůbec špatně. Na 50m Prsa skončila na 23. místě časem 32.82; na 100m Prsa také 23. místo časem 1:11.63 a na 200m Prsa obsadila časem 2:37,7 30. místo.

Gratulujeme!

 

  

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz