Aktuality

Krajský přebor 10-11 letého žactva Šumperk

V sobotu 11. 11. 2023 proběhly v Šumperku nominační závody na zimní Poháry Moravy. V kategorii žáků ročníku narození 2012 a 2013 předvedli plavci PK Zlín spoustu skvělých výkonů a naše velká převaha byla znát i v obou závodech štafet. Polohová i kraulová štafeta dohmátla s velkým náskokem první.

1. Místo 4x50 PZ mix (Příborský, Večerková, Havlišta, Mynářová)
  2. Místo 4x50 VZ mix (Mynářová, Příborský, Večerková, Havlišta)

Ani v individuálních disciplínách jsme se neztratili, o čemž svědčí 11 titulů Přeborníka kraje, 7 druhých míst a 9 třetích míst.

Přeborníkem kraje se stali: Daniel Havlišta 100 znak, 100 motýl, 50 a 100 volný způsob, 200 polohový závod, Nikola Mynářová 50 a 100 volný způsob, 100 polohový závod, 50 motýl, Matěj Příborský 100 polohový závod, 200 znak

1. místo vybojovali: Viktorie Večerková 100 znak, Amálie Blahová 100 znak, 50 motýl, Matěj Příborský 100 znak, 200 polohový závod, Nikola Mynářová 50 prsa, Daniel Havlišta 50 motýl
  2. místo si vyplavali: Jan Martinek 100 znak, Viktorie Večerková 100 volný způsob, 200 prsa, Amálie Blahová 50 a 100 volný způsob, 50 znak, Matěj Příborský 50 a 100 volný způsob, Štěpán Maňásek 200 znak.

Přestože to byly pro naše nejmladší, čtvrťáky, teprve druhé větší závody, nenechaly se rozhodit a skvělou přípravu potvrdili čtyřmi diskvalifikacemi – z celkových 118 individuálních startů. Gratulujeme k osobním rekordům a jsme zvědaví na nadcházející Poháry Moravy. Snad i tam nám to „zacinká“.