Aktuality

21 cenných kovů a 4 české juniorské rekordy ze ZMČR v Plzni

Ve dnech 24.-27.11. se v Plzni konalo Zimní mistrovství ČR juniorů a dospělých. Plavecký klub Zlín reprezentovalo 15 plavců, kterým se podařilo získat celkem 21 medailí a překonat čtyři české juniorské rekordy.

Mezi nejúspěšnější patřil Miroslav Knedla, který v individuálních disciplínách překonal tři české juniorské rekordy (100m znak, 100 a 200m polohový závod). Mira si na tomto šampionátu vyplaval celkem pět zlatých medailí mezi juniory a premiérově také dva seniorské tituly mistra ČR. Dále přidal 2. místo na 100m znak mezi seniory a 2.místo na 100 a 400m polohový závod mezi juniory.

Další velice úspěšnou plavkyní byla Jana Přibylová, která si z Plzně odváží dvakrát vyrovnaný český juniorský rekord na 50m prsa, tři tituly ČR mezi juniorkami (50, 100 a 200m prsa), dále stříbrnou medaili na 50m znak a k tomu dvě stříbrné medaile mezi dospělými (100 a 200m prsa).

Cenné kovy si vyplavala také Marie Vydrová, která dokázala v juniorské kategorii zvítězit na 50m znak, na stejné trati pak mezi dospělými dokázala vybojovat bronz a na 100m znak získala mezi juniorkami stříbro. Dále pak vybojovala finálové umístění na 100m volný způsob a 50m motýl a dokázala čtyřikrát překonat klubový rekord.

českém juniorském rekordu zvítězila také štafeta na 4x50m polohový závod mix ve složení Miroslav Knedla, Jana Přibylová, Adam Jiříkovský a Marie Vydrová. Na 4x50m volný způsob dokázala tato čtveřice vybojovat další zlato a bronz přidala štafeta na 4x50m volný způsob juniorů ve složení Miroslav Knedla, David Král, Václav Vaculík a Adam Jiříkovský.

Do finálových bojů zasáhl také Adam Jiříkovský, který byl vždy kousek od medaile a obsadil 4. místo na 200m polohový závod mezi dospělými, v juniorské kategorii pak ve stejné disciplíně obsadil 5. místo a dále přidal 6 finálových účastí. Těsně od medaile byl mezi mladšími juniory Václav Vaculík, který na 100m volný způsob obsadil 4. místo, k tomu přidal 5. místo na 50m volný způsob. Dalším finalistou byl David Král, který na 400 a 1500m volný způsob získal mezi juniory 5. místo a 8.místo na 200 a 800m volný způsob. Do finálových bojů zasáhly také Tereza Šenkeříková, Izabela Tomšů a Aneta Mazurová. Dalšími účastníky byli Martin Vylíčil, Eduard Petrů a Albert Žilka, kterým se podařilo vylepšit si své osobní rekordy a dále Lenka Gabrhelíková, Anna Šnajdarová a Filip Kopecký, kteří byli vždy kousek za svými osobními rekordy.

Tímto bychom chtěli pogratulovat všem plavcům k dosažení výborných výsledků, finálovým umístěním, medailím a osobním rekordům. Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme hodně úspěchů i do dalších závodů.