Archiv článků

Aktuální výsledky

ME Terst

09.12.2005

Nijak oslnivě nevstoupili plavci do mistrovství Evropy v krátkém bazénu v italském Terstu. Z rozplaveb prvního dne šampionátu se z patnácti českých zástupců dostala do dalších bojů jen kraulařka Jana Myšková.

Ta obsadila v čase 54,87 sekundy na stometrové trati 10. místo a v odpoledním semifinále bude bojovat o postup mezi osmičku nejlepších.
Do své první disciplíny 400 metrů volný způsob nastoupil dnes také Květoslav Svoboda, vicemistr světa z Moskvy 2002 na této trati, ale výkon 3:45,38 minuty znamenal pouze třináctou, nepostupovou pozici. Desátá skončila polohová štafeta, zbývající čeští plavci dnes obsadili místa nejlépe ve třetí desítce.

Ani jediný zlínský zástupce v Terstu nepřekročil svůj stín, Dan Málek obsadil v rozplavbách na 100 prsa 32. nepostupovou příčku průměrným časem 1:01,38.