Archiv článků

Aktuální výsledky

Letní poháry Moravy

14.06.2011

V sobotu a v neděli 11. a 12. června se uskutečnily Letní poháry 10-ti a 11-ti letého žactva. Zlínští plavci se účastnili v obou kategoriích a určitě se mají po víkendu čím pochlubit.

Nejmladší plavci zamířili do Karviné, aby změřili své síly mezi nejmladšími. Výprava byla sice malá, měla jen tři závodníky – Michaelu Gogelovou, Kateřinu Žédkovou a Lukáše Šupa (rok narození 2001 – žáci 4. sportovní třídy), ale určitě se neztratili a dali o sobě vědět.
Nejhodnotnější výkon podala Míša Gogelová v závodě na 100 m prsa, kde vybojovala po velmi vyrovnaném závodě první místo a tím pádem přivezla do Zlína zlato. V závodě na 50 m prsa dohmátla pro bronzovou medaili. Zbylí dva závodníci – Katka a Lukáš - se ale v konkurenci 27 oddílů dokázali prosadit. Za zmínku stojí 13. místo Lukáše Šupa na 50 m znak a 14. místo Katky Žédkové na 200 m volný způsob (plavala tuto disciplínu po druhé ve své závodní kariéře). Důležité je ovšem i to, že si závodníci udělali osobní rekordy.

Druhá skupina plavců zamířila do Prostějova na Letní pohár 11-ti letého žactva. Tato výprava byla početnější – žáci narození v roce 2000. Ale ani tato skupina se v konkurenci 36 oddílů nepropadla a vybojovala kovy nejcennější.
Nejúspěšnějšími zlínskými plavci se stali Martin Klusal a Matěj Zábojník.
Martin Klusal přivezl zlato z disciplín 50 m volný způsob a 200 m polohový způsob, stříbro na 100 m a 50 m motýl a 4. místo na 100 m volný způsob. Martin v závodě na 50 m motýl doplaval v novém oddílovém rekordu 5. třídy a v rekordu 11-ti letých plavců Zlína.
Matěj Zábojník má zlato z disciplín 100 m a 200 m prsa, bronz za 100 m polohový závod a 5. místo na 200 m polohový závod.
Z dívek byly nejúspěšnější Zita Hubáčková se dvěma čtvrtými místy na 100 m a 200 m volný způsob a Petra Polišenská, která na 800 m volný způsob obsadila 7. místo a 9.místo na 200m znak. Všichni jmenovaní jsou žáky 5. sportovní třídy.
V nové rekordy v tabulkách zlínských plavců změnila i Adéla Honsová – žákyně 4. sportovní třídy. Co start, to přepis tabulek: 100 m polohová závod, 100 m prsa i 50 m volný způsob. I když z toho nebyla žádná medaile, ale „jen“ 9. 10. a 13. místo jsou tyto výkony velmi hodnotné.
Z výkonů je třeba ještě zmínit štafety: chlapecká na 4 x 50 m volný způsob i na 4 x 50 m polohový závod vybojovala dvakrát stříbro – obě štafety plavaly ve složení Vít Režňák, Matěj Zábojník, Milan Šimek a Martin Klusal. Dívky ve složení Petra Polišenská, Adéla Honsová, Zita Hubáčková a Barbora Štachová obsadily v závodě na 4 x 50 m volný způsob 6. místo a v závodě na 4 x 50 m polohový závod 8. místo.

Všichni závodníci si v Prostějově vytvořili osobní rekordy.

Trenéři 4. a 5. třídy děkují všem závodníkům za předvedené výkony a přejeme jim hodně dalších sportovních úspěchů.