Archiv článků

Aktuální výsledky

Petr Přikryl byl uveden do trenérské síně slávy

31.01.2019 16:13:06

Unie profesionálních trenérů při Českém olympijském výboru uvedla do své Síně slávy dalších třináct jmen. Mezi největší trenérské osobnosti českého sportu se zařadil i plavecký trenér Petr Přikryl. Úspěšný zlínský trenér se přidal ke dvojici z plaveckých sportů Marii Čermákové a Josefu Nalezenému, kteří byli do Síně slávy uvedeni v předchozích letech.

Petr Přikryl spojil svou trenérskou kariéru se Zlínem, kde vedl z reprezentantů mj. Ivo Bendu, Marcelu Kubalčíkovou a také jednoho z nejúspěšnějších plavců české historie Daniela Málka. Právě Daniel Málek osobně uvedl svého trenéra do Síně slávy na galavečeru Trenér roku 2018 v Praze. Společně dosáhli na skvělé úspěchy, když se Daniel Málek stal pod vedením Petra Přikryla v roce 2000 ve Valencii mistrem Evropy v krátkém bazénu na 50 metrů prsa a na stejném šampionátu byl stříbrný a bronzový. Vybojoval také dalších 5 bronzových medailí na mistrovstvích Evropy. Výrazně se do dějin českého plavání zapsal Daniel Málek na olympijských hrách v Sydney v roce 2000, kde dvakrát doplaval na 5. místě na tratích 100 a 200 metrů prsa.

Petr Přikryl trénuje téměř půl století a je stále hlavním trenérem dorostu a dospělých v Plaveckém klubu Zlín, kde se na přípravě plavců ve sportovních třídách podílejí i Marcela Kubalčíková a Daniel Málek.

 

Zdroj: ČSPS

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz