Archiv článků

Aktuální výsledky

Graz Sprint Challenge 2018

21.10.2018 21:57:52

Čtyřicetičlennou výpravu vyslal 20. října 2018 Plavecký klub Zlín z.s. na závody do rakouského Štýrského Hradce. Náš klub se v celkovém hodnocení dle zisku medailí umístil na úžasné stříbrné pozici. Zlínští plavci se s konkurencí Maďarů, Slováků, Rakušanů, Litevců, Lucemburčanů, Malťanů a Němců s lehkostí vypořádali a prosazovali se na nejvyšších příčkách.

Jednotlivé výsledky:

Jana Přibylová zvítězila ve všech disciplínách: 100 PZ, 200 PZ, 50 P, 50 VZ, 50 M a 50 Z. Vytvořila hned 2 klubové rekordy a to na 50 M  30,89s a 50 Z 32,91s. V celkovém hodnocení dle FINA bodů rovněž nenašla přemožitelku.
Lukáš Kůstka: Zvítězil na 50 M v novém oddílovém rekordu za 29,22s, na 50 VZ bral zlato a na 200 PZ dohmátl třetí. V celkovém hodnocení dle FINA bodů obsadil první pozici.
Marie Vydrová: vítězně doplavala na 50M, 50 Z a 50 VZ, třetí dohmátla na 200 PZ. Celkově Marušce patřila zlatá pozice v zisku FINA bodů.
Nikola Teplá: na 50 VZ a 50 Z brala zlaté medaile, na 50 M a 50 P jí patřila stříbrná příčka. V celkovém hodnocení dle FINA bodů byla stříbrná.
Jan Tomaštík a Jakub Prusenovský posunuli klubový rekord na 50 P. Připsán bude šťastnějšímu Janovi, který byl o 5 setin sekundy rychlejší. Jeho nová hodnota je 33,18s. Jan dále vystoupal na stříbrnou příčku na 50 VZ a 200 PZ. Celkově dle FINA bodů byl stříbrný.
Jakub Prusenovský: 50 P – stříbrná příčka, 50 VZ bronzová a v celkovém hodnocení se Jakub umístil třetí.
Miroslav Knedla: zvítězil na 50 Z, druhý doplaval na 200 PZ a 50 M. V celkovém hodnocení dle FINA tabulek byl stříbrný.
Adam Jiříkovský: dohmátl ve vítězném čase na 200 PZ, stříbrný byl na 50 VZ a 50 P a bronzový na 50 Z a 50 M. V závěrečném klasifikaci dle FINA bodů Adam skončil na třetím místě.
Lucie Sobotíková posunula svůj osobní rekord na 50 VZ a dohmátla 2. stejně jako na 50 Z. Celkově v klasifikaci FINA bodů brala Lucka 3. místo.
David Král neohroženě zvítězil na 50 P a na 50 M doplaval druhý.
Aneta Skálová: dvakrát stříbrná na 50 P a 50 M a bronzová na 50 VZ.
Samuel Horák: stříbrná pozice na 50 Z.
Václav Vaculík zabodoval v kategorii ročníku 2007 a obsadil 3. místo na 50 P.
Svého zástupce jsme měli i v kategorii MASTERS, kde nás reprezentoval Tomáš Odstrčil a to dvakrát vítězně na 50 M a 50 VZ.
Ostatní zástupci Plaveckého klubu Zlín si vytvořili své nové osobní rekordy.
Pro všechny mladé plavce byla tato zahraniční zkušenost přínosná jak plavecky, tak jazykově. Děti byly nuceny komunikovat v angličtině a zafixovali si slovíčka všech plaveckých způsobů a startovní povely.

Velké poděkování patří manželům Vydrovým za bezproblémovou organizaci závodů.