Aktuální výsledky

Úspěchy našich v triatlonu

13.08.2014 21:47:13

V době prázdnin většina plavců odpočívá a připravuje se na novou sezónu. Odpočinek může ale být i aktivní a tím může být právě triatlon.

V pátek 1. srpna se zúčastnila Dita Kubalčíková triatlonu v Majetíně a vybojovala krásné druhé místo ve své kategorii. V tom samém závodě její otec Marek obsadil 12. místo v kategorii 40 - 49let.

O týden pozděj na Valachy manovi jsmne měli dvoje zastoupení. Závod se konal v rámci Valachy tour v Novém Hrozenkově u rekreační nádrže Na Stanoch. Závodu se zúčastnil rekordní počet sportovců: celkem 575 závodníků a štafet. Letos poprvé byl jeho součástí závod v dětském triatlonu, pořádaný jako Mistrovství Zlínského kraje, který se těšil nečekaně velkému zájmu. Zapojilo se do něj 117 malých sportovců, navíc čtyři desítky menších dětí se zapojily do vloženého běžeckého závodu.

Petra Zelinková v této konkurenci dětí vybojovala krásné 3. místo a Lukáš Šup 13. místo. Děti si tak zpestřili prázdniny sportem, krásným prostředím a získali další zkušenosti.

Není bez zajímavosti, že absolutní vítěz Jan Čelůstka je odchovancem našeho Plaveckého klubu Zlín.