Archiv článků

Aktuální výsledky

Máme opět mistra ČR!

14.07.2014 23:20:21

Na letním mistrovství České republiky v plavání v pražském Podolí 11.-13.7. 2014 se ve vynikajícím světle představili závodníci PK Zlín. Největší formu prokázal Jan Jelínek, který se časem 2:17,23 stal mistrem ČR v disciplíně 200m prsa.

Po stometrovém úseku měl na vedoucího závodníka ztrátu 1,33s a i přesto se mu podařilo tento rozdíl vymazat. Po výborném dohmatu v cíli dokázal zvítězit o pouhých 0,05s. Tímto výkonem se jeho osobní maximum zlepšilo o více než 5,5s, čímž se zařadil do seniorského reprezentačního družstva ČR. Výkon je o to nečekanější, že Honza před měsícem úspěšně odmaturoval na Gymnáziu TGM a tedy na čas vypadl z tréninkového tempa. Svou formu potvrdil i na 100m prsa, kde časem 1:04,07 získal pro svůj klub bronzovou medaili. I zde posunul svůj osobní rekord o 1s. Dařilo se mu i na trati 50m prsa, kde v osobním rekordu 29,82s obsadil šesté místo.
Úspěchem bylo i finále Robina Blažka v disciplíně 200m znak a 50m znak. Na padesátimetrové trati se do finále probojoval díky novému osobnímu maximu 27,82s. V obou finále obsadil osmé místo. I na stometrové trati si vytvořil nový osobní rekord časem 1:00,92, čímž zaostal o pouhých 0,16s za postupem do A finále. Odpoledne suverénně B finále vyhrál.
Nováčkem na seniorském mistrovství byl budoucí student Gymnázia TGM Tomáš Kočař, který si ve své hlavní disciplíně 200m znak zaplaval nový osobní rekord 2:22,25 a probojoval se do finále B.
Žákovská mistryně ČR a zároveň nejmladší účastnice Michaela Gogelová spolu s  Adélou Stavinohovou si vybraly nováčkovskou daň a za svými maximy lehce zaostaly.