Archiv článků

Aktuální výsledky

VC Olomouce - Memoriál J. Opletala 2014

10.04.2014 21:46:58

I při 42. ročníku VC Olomouce v plavání zářili závodníci Plaveckého klubu Zlín. Nejvýraznějšími osobnostmi byli Jan JELÍNEK a Markéta STRAPKOVÁ.

Jan JELÍNEK potvrdil vzrůstající formu a nejen, že v disciplíně 100 metrů prsa zvítězil, ale dokázal časem 1:04,89 překonat i rekord VC Olomouce, který byl v držení olympionika PK Zlín - Daniela MÁLKA. Zvítězil i v disciplíně 50 metrů prsa, kde za sebou rovněž nechal polské reprezentanty této trati. Na stupně vítězů se prosadila i Markéta STRAPKOVÁ, která ve všech svých čtyřech disciplínách obsadila druhá místa a zaostala tak jen za naší fenomenální reprezentantkou Simonou BAUMRTOVOU z Chomutova. Rovněž se i jí podařilo překonat rekord. Tentokrát však oddílový. Na 50 metrů motýlek zaplavala čas 29,20, čímž překonala rekord Marcely KUBALČÍKOVÉ. Jen těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě dohmátl Robin BLAŽEK na 50 metrů znak časem 28,06 a Diana ROCHOVANSKÁ doplavala pátá na 50 metrů prsa a šestá na 100 metrů prsa. Na šestém místě doplaval ještě žák 9. třídy 1. ZŠ, Tomáš KOČAŘ  v disciplíně 200 metrů znak v osobním maximu 2:23,97.