Archiv článků

Aktuální výsledky

Pohár 10ti a 11ti letého žactva Česká Třebová a Vsetín

08.12.2010

O prvním prosincovém mrazivém víkendu se uskutečnily poháry 10ti a 11ti letého žactva. Doprava na tyto poháry proběhla klidně, i když menší problémy se objevily u přepravy na nedělní závody do Vsetína. Vše se vyřešilo a mladí zlínští plavci mohli začít z bazénu lovit nejen své osobní rekordy a někde si vylovili i medaile.

V České Třebové startovali ti nejmladší a vedli si velmi úspěšně. Nejlepším zlínským závodníkem se stal Matěj Zábojník, který si vyplaval hned 3 bronzové medaile a to na 50 a 100 prsa a ve štafetě na 4 x 50 volný způsob. K tomu přidal ještě dvě šestá místa, na 100 a 200 polohový závod. Další úspěšným závodníkem byl Martin Klusal, který v závodě na 100 motýlek obsadil druhé místo a připsal si i bronz za štafetu. Z výkonů hochů lze ještě vyzdvihnout 10. místo Vítka Režňáka na 400 volný způsob a již zmíněný bronz ve štafetě. Bronzovou štafetu doplnil svým výkonem i Jiří Kyncl. U dívek nejlepších výkonů dosáhly Petra Polišenská na 100 znak 8. Místo, na 100 motýlek 9. místo a na 400 kraul 7. Místo. Dívky ve složení štafety Petra Polišenská, Zita Hubáčková, Alena Mrkvičková a Barbora Štachová dohmátly na 4 x 50 polohový závod jako šesté a na 4 x 50 volný způsob páté.

Ve Vsetíně bojovali závodníci o rok starší. Začátek závodů se potýkal s většími technickými problémy, ale vše se nakonec vyřešilo a závody proběhly ke spokojenosti všech zúčastněných. Z výkonů zlínských plavců je nutno vyzvednout výkony Kateřiny Přibylové, která se všech disciplínách ve kterých startovala (100 znak, 50 volný způsob, 100 volný způsob, 50 motýlek) umístila do desátého místa i když na medaili to tentokrát nestačilo. Z dalších zlínských závodnic se Klára Zábojníková umístila na 6. místě v závodě na 100 znak a na 8. místě na 200 znak, Dita Kubalčíková na 400 volný způsob obsadila 10. místo. Ze závodníků je třeba ocenit výkon Lukáše Palarčíka za 5. místo na 100 a 50 motýlek a 6. místo na 800 volný způsob. Z dalších výkonů je krásné 7. místo pro Tomáše Andrýska v disciplíně 50 volný způsob a taktéž 7. místo Daniela Poláška na 800 volný způsob. Hoši ve štafetě na 4 x 50 volný způsob ve složení Lukáš Palarčík, Martin Dirbák, Daniel Polášek a Tomáš Andrýsek obsadili 2. místo a ve štafetě na 4 x 50 polohový závod ve stejném složení vybojovali 3. místo. Děvčata ve štafetách na 4 x 50 volný způsob a 4 x 50 polohový závod obsadila 4. místo. Štafeta jela ve složení Monika Langerová, Katřina Přibylová, Klára Zábojníková a Petra Zelinková.