Archiv článků

Aktuální výsledky

Hodnocení OPŽ v Prostějově

23.11.2011 8:41:02

Skromná výprava 13ti žáků Plaveckého klubu Zlín se zúčastnila o víkendu oblastního přeboru 12-14tiletého žactva Prostějově. A rozhodně se neztratila.

Ze závodů, které jsou jedinou možností nominovat se na zimní P-ČR, přivezli plaváčci 2 zlaté, 6 stříbrných a 6 bronzových medailí. Větší radost však trenérkám udělalo 50 osobních rekordů z celkem 68 startů.

Z ročníku 1999 byl nejúspěšnější Tomáš ANDRÝSEK, který i přes nedávný zdravotní výpadek zvítězil v závodě na 50 i 100m VZ, 3. místo přidal na 100m PZ, čtvrtý byl na 100m znak. Velkým zlepšením se blýskla Magda ŽALKOVÁ (2.na 200m motýlek a 4.na 200m PZ) a medailová byla i Katka PŘIBYLOVÁ (3.na 100m prsa).

V ročníku 1998 nás nejvíc potěšil Tomáš KOČAŘ 2. místem na 100m VZ, třetí byl na 200+400 VZ, čtvrtý na 100+200 znak. Charlota VÁŇOVÁ byla stříbrná na 100m znak a čtvrtá na 50VZ + 200m znak. Velmi mile překvapila a velkým zlepšením se může pochlubit Gábina KLAPÁLKOVÁ. Na stupních vítězů se objevila 2x (2.místo na 200m prsa a 3.místo na 100m prsa). Potěšilo 2.místo Adély KŮSTKOVÉ na 200m motýlek v pěkném osobním rekordu a její 4.místo na 400m polohový závod. Alena OBŠÍVAČOVÁ si zklamání z prsařských disciplin vynahradila 2.místem na 800m VZ a na „bedně“ se objevil i Marek FIALA na 100m motýlek, čtvrtý byl na 200+400m polohový závod.
Škoda jen, že nemoc se nevyhnula největším našim želízkům v ohni z ročníku 1999 Kláře ZÁBOJNÍKOVÉ a Lukáši PALARČÍKOVI. Spolu s Michalem BERNÁTKEM místo ve vodě, sváděli boj s bacily. Jejich spolužáci však bojovali i za ně.
Právě uplynulý víkend dal plavcům jasnou odpověď na to, kdo má šanci kvalifikovat se na zimní žákovské mistrovství České republiky.