Aktuality

Kompletní sbírka medailí na MČR žactva

Za velice zdařilé, z pohledu Plaveckého klubu Zlín, bylo Mistrovství ČR staršího žactva, které se konalo o víkendu 8. - 9. 6 2024 na olomoucké padesátce. Jan Holý, přetavil všechny své individuální starty na cenné kovy. Z olomoucké padesátky vylovil bronz na 50 m volný způsob, stříbro na 200 m znak a Mistrem republiky se stal na 100 m znak!!!

Ve štafetách přidal Janek bronzovou medaili v disciplíně 4 x 50 m volný způsob  společně s oddílovými kolegy: Robinem Pavelcem, Martinem Štouračem a Filipem Benešem, a zlato ve štafetě na 4 x 50 m polohový závod mix v týmu s Lucií Havlištovou, Terezou Novotnou a Robinem Pavelcem.

Druhým individuálním medailistou byl Martin Štourač, který k bronzové medaili ze štafety, bramborové medaili na 200 m znak a všem dalším umístěním v TOP desítce, ve svém posledním startu, přidal stříbro na 100 m znak. V téže disciplíně překonal limit do SCM.

Robin Pavelec se ukázal jako stěžejní štafetový parťák. Byl finišmanem všech našich štafet a na jeho úseku se často rozhodovalo. Ve svých individuálních startech se pohyboval v osobních rekordech těsně pod stupni vítězů. Splnil zde ovšem limit do SCM a byl oceněn v celorepublikové soutěži všestrannosti – DROP cupu.

Nejmladší s hochů, s největším počtem individuálních startů, Sebastian Vala, si vytvořil obrovské osobní rekordy.

Mezi děvčaty se nejvíce dařilo Lucii Havlištové, která kromě zlaté štafety zazářila krásnými časy na 50 a 100 m volný způsob. Lucka Havlistova splnila na 100 VZ limit do SCM.

Tereza Novotná byla členkou vítězné, mixové,  štafety a v osobním rekordu zaplavala parádně 200 m prsa.

Sofie Juříková nasbírala cenné zkušenosti. Startovala ve štafetách. V individuálních disciplínách si vytvořila nová osobní maxima.

Na mistrovství jsme přivezli tři štafetové plavce: Filipa Beneše, který s oddílovými kolegy dosáhl na bronz. Barboru Kučerovou, která s týmem vyplavala bramboru a Julii Stuchlíkovou, která si vyzkoušela mistrovský start ve štafetě 4 x 50 m volný způsob.

Blahopřejeme všem borcům k předvedeným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu!

Za PK Zlín
Magdalena Škubalová

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz