Aktuality

Jarní KPŽ Zlínského a Olomouckého kraje 2024

Vsetínská pětadvacítka se tuto sobotu, 11. 5. 2024, stala dějištěm kvalifikačních závodů 10-11 letého žactva zlínského a olomouckého kraje.  Plavci a plavkyně bojovali na všech tratích, od nejkratších, padesátimetrových, až po osmistovku.

Kdo se svými časy probojuje až na soutěž nejvyšší, Pohár Moravy, na to si budeme muset ještě chvíli počkat, ale už teď víme, že díky množství pódiových umístění a překonaných osobních rekordů jsou naše šance vysoké.

Nejčastěji na stupních vítězů stanula Celestina Kubalčíková – 5x 1. místo (100Z, 100M, 200VZ, 200PZ, 400VZ), 1x2. místo (100VZ), a navíc byla členkou obou medailových štafet – 1. místo 4x50 VZ mix, a 3. místo 4x50 PZ mix. Spolu s ní si diplomy za štafet vyplavali i Nikola Mynářová, Jan Martinek a Patrik Velísek. Nikola se kromě štafet umístila na 1. místě i na 50 m volný způsob, 100 motýlek a 100 volný způsob, k tomu přidala 2 druhá místa – 100 a 200 polohový závod. Jan si odnesl diplom za 2. místo na 200 znak, 100 motýl a 800 volný způsob, třetí byl na trati 100 m znak a 400 volný způsob. Patrikovi uniklo umístění na 800 volný způsob o kousek, skončil čtvrtý.

Na stupních vítězů se umístily také Natálie Burešová – 2. místo 100 motýl, 3. místo 50 motýl, Amálie Martinková – 800 volný způsob a Veronika Polášková – 3. místo 50 motýl. Těsně pod stupni skončila hned dvakrát Nora Petrů – 4. místo 200 a 100 prsa a Tobias Pelz – 50 motýl.

Všichni plavci zaslouží za své výkony na těchto závodech velkou pochvalu a hlavně nepolevovat v tréninkovém úsilí před nadcházejícím vrcholem sezóny.