Aktuality

DROP CUP - Prostějov, závod všestrannosti 2024

Ovládli jsme všechny chlapecké kategorie!

DROP CUP - Prostějov, závod všestrannosti, se náramně vyvedl žákům z Plaveckého klubu Zlín.

Jde o velmi náročný mítink, kdy v rychlém sledu plavci závodí v pěti disciplínách, přičemž mezi jednotlivými starty mají jen 20 min na regeneraci.

Disciplíny 100 m motýl, 100 m znak, 100 m prsa, 100 m volný způsob si zaplavali všichni. Pátou tratí byla volba mezi 400 m volný způsob nebo 200 m polohový závod.

Těchto pět závodů se vyhodnotí pomocí FINA bodů a součet ukáže nejvšestrannější závodníky. Přesto, že naši borci jeli na tento závod rovnou z náročného soustředění, tak se dokázali prosadit v každé kategorii.

Mezi žáky, narozenými v roce 2012, nenašel přemožitele Daniel Havlišta.
O rok starší, oddílový kolega, Martin Štourač, rovněž zvítězil.
Nejzajímavější souboj, z pohledu našeho klubu, se odehrál v kategorii žáků narozených v roce 2010. Zde bojovali o prvenství Robin Pavelec a Jan Holý. Jankovi nevyšla obrátka na 100 m prsa, která znamenala diskvalifikaci, a tím i konec v boji o zlato. To padlo na Robina Pavelce, který si dokázal ve čtyřech disciplínách posunout osobní maximum. U Janka to znamenalo propad na 5. místo.
Po dlouhé pauze se vrátil do sezóny i Honza Solař, kterému patřila 10. příčka.
Mezi dívkami jsme měli pouze dvě želízka v ohni. Lucie Havlištová a Tereza Novotná, po náročném týdnu, nenašly dostatek sil, a umístily se na 7. a 8. místě.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci klubu!

Mgr. Magdaléna Škubalová

 

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz