Aktuality

13 cenných kovů získali naši junioři na letním MČR!

Ve dnech 24. - 26. 5. 2024 se v Praze-Podolí konalo Letní mistrovství České republiky juniorů. Nejlépe si zde vedl Matěj Pavlíček, který si vyplaval na znakařských tratích (50, 100) hned dva tituly, ke kterým přidal 4.místo na 50 m volný způsob o jednu setinu sekundy...

Další zlatou medaili přidala štafeta na 4x100 m volný způsob ve složení Kopecký, Lebeda, Petrů a Vaculík. Skvělou formu předvedl Václav Vaculík, který na trati 50 m volný způsob zaostal pouhé 4 setiny od limitu na Mistrovství Evropy juniorů, obsadil 3. místo a zaplaval nový klubový rekord, dále přidal 6. místo na 200 m a 8. místo na 100 m volný způsob.

Filip Kopecký si z celé výpravy odváží nejvíce medailí, ke zlatu ze štafety přidal také stříbro na 100 m a 200 m znak, bronz na 200 m polohový závod a stříbrnou medaili ze štafety 4x200 m volný způsob (Kopecký, Lebeda, Petrů, Vaculík) a 7. místo obsadil na 50 m znak. Také štafeta 4x100 m polohový závod (Pavlíček, Zemek, Vylíčil, Vaculík) skončila na krásném 2. místě.

Dvě stříbrné medaile z disciplín 50 m motýlek a 100 m volný způsob si odváží Patrik Zemek, který ještě přidal medaili ze štafety a 4. místo na 100 m znak.

Štěpán Lebeda po skvělých výkonech na Multiutkání mladších juniorů přidal také medaili na tomto šampionátu, kdy po dvou medailích ze štafet přidal také stříbro na 400 m polohový závod, 5. místo na 200 m motýlek a 6. místo na 200 m volný způsob.

V posledním individuálním závodě na celém mistrovství se podařilo Lukáši Hradilovi vyplavat bronz na 800 m volný způsob a zlepšil si tak náladu po dvou 4. místech na 400 m a 1500 m volný způsob.

Neoblíbená 4. místa obsadil také Eduard Petrů na 400 m a 200 m volný způsob a 5. místo obsadil na 800 m volný způsob, ale přidal zlatou a stříbrnou medaili ze štafet. Těsně pod stupni vítězů skončil hned dvakrát také Adam Zádrapa v disciplínách 50 m a 100 m znak a 7. místo obsadil na 200 m znak. Do finále se dokázal probojovat také Martin Vylíčil, který po stříbrné medaili ze štafety přidal 6. místo na 200 m motýl, 7. na 400 m polohový závod a 8. na 100 m motýlek. Dále se do finále probojoval Albert Žilka, který obsadil 6. místo na 400 m polohový závod a Tereza Minaříková obsadila 8. příčku na 50 m prsa.

Dále se na vrcholnou juniorskou akci dokázali probojovat Amálie Bělíčková, Linda Burešová, Vojtěch Hobza, Lukáš Hustý, Barbora Koplíková a Sabina Pavelková.

Tímto bych chtěla všem plavcům pogratulovat k dosaženým výsledkům, zaplavaným osobákům a poděkovat za skvělou reprezentaci klubu. Přeji hodně sil a úspěchů v závěru letní sezóny.