Aktuality

MS juniorů 2022 Lima - Peru

Na juniorské mistrovství světa v plavání (MSJ), které se letos konalo v peruánské Limě 30. 8. – 4. 9. 2022 se nominovalo šest závodníků z celé ČR a z toho hned dva závodníci Plaveckého klubu Zlín, kteří studují ve sportovní třídě Gymnázia T.G.M. ve Zlíně.

Jsou jimi Jana PŘIBYLOVÁ a Miroslav KNEDLA. Oba dva v Limě plavali ve svých osobních rekordech a současně jimi překonávali i zlínská klubová maxima.

Mira KNEDLA se probojoval do závěrečných finále hned ve třech disciplínách, kde dokázal pro ČR a zlínské plavání vyplavat dvě bronzové medaile na 50 a 100 metrů znak v časech 25,12 s a 55,08 s. Časem na 50 m znak zaostal za seniorským rekordem ČR jen o 0,04 s.  V doplňkové disciplíně 400 metrů polohový závod si v dopoledních rozplavbách vylepšil osobní rekord o 7,02 s a tím rovnou postoupil do odpoledního finále, kde se ještě dokázal zlepšit až na čas 4:25,59 s a dohmátl na nečekaném skvělém 7. místě.

I Janě PŘIBYLOVÉ se podařilo probojovat do odpoledních finále rovněž ve třech disciplínách, kde bojovala o medaile. Po vynikajícím semifinálovém představení na 50 metrů prsa, kde novým klubovým rekordem 31,81 s postupovala do finále ze druhého místa se jí tento čas nepodařilo zopakovat a časem 32,01 s doplavala na výborném 5. místě jen pět setin sekundy od bronzové medaile. I v disciplínách 100 a 200 m prsa plavala v závěrečných finálových bojích, kde obsadila shodně 8. místo.

Po úspěšném účinkování na světovém šampionátu byla celá výprava pozvána na Velvyslanectví ČR v Limě, kde v příjemné atmosféře bylo poděkováno všem našim závodníkům za skvělou reprezentaci ČR na těchto závodech (Čeští junioři dosáhli v Limě historického úspěchu na MS v plavání | Velvyslanectví České republiky v Limě (mzv.cz).

Celkově si naše ČR výprava vyplavala dvanáct finálových účastí a z toho vezeme šest do Zlína. Vylovila čtyři medaile a opět polovinu (50 a 100 metrů znak) přivezl Miroslav Knedla do Zlína. Bylo zaplaváno historicky pět nejlepších výkonů českých plavců na MSJ a opět o jeden z těchto výkonů se postarala Jana Přibylová disciplínou 50 metrů prsa. V historii zlínského plavání jsme nikdy neměli současně dva plavce na MSJ a jako bonus oba dva ve finále a k tomu dvounásobného medailistu.

Jana Přibylová již v juniorské kategorii skončila a zařadila se do reprezentační kategorie U21 a Mira Knedla ještě bude moct v příštím roce opět reprezentovat na MEJ i MSJ 2023.

Velká gratulace patří oběma plavcům k předvedeným výkonům nejen na závěrečném MSJ v Limě, ale v celém letošním školním roce 2021/22.

 

Zdenek Kasálek
Trenér PK Zlín

 

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz