Aktuality

Mistrovství ČR staršího žactva v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích se o víkendu 18. a 19. června předvedli na nejvyšší žákovské soutěži 2 ročníky žáků (2008 a 2009) a 1 ročník žaček (ročník 2009). O titul Mistra České republiky zde bojovali 4 víkendové půldny a výsledek pro Plavecký klub Zlín je více než uspokojivý.

Už samotná nominace na tyto závody je úspěchem a tentokrát se to podařilo osmi plavcům. Nominovali se J. Hoďák, L. Hradil, F. Kopecký, Š. Lebeda, T. Minaříková, S. Kavečka, M. Pavlíček, A. Zádrapa. Tato osmička byla doplněna o Kamilu Šperkovou, která startovala jen ve štafetách. A i díky štafetám se naše výprava vrátila s krásným výsledkem - ziskem 7 medailí!

Největšího úspěchu dosáhl Filip Kopecký - celkem 2 x stanul na nejvyšším stupni, titul Mistra ČR získal na 200 Z a 200 M, stříbro vybojoval na tratích 100 Z a 200 PZ, bronz přidal na 400 PZ a jako člen kraulové štafety.
Spolu s Filipem si medaili ze štafety na 4 x 50 VZ vybojovali i Sebastián Kavečka, Matěj Pavlíček a Adam Zádrapa a ve štafetě 4x50 VZ MIX přidali bronz i Tereza Minaříková, Kamila Šperková, Matěj Pavlíček a Adam Zádrapa. Jen o kousek unikla medaile Lukáši Hradilovi. Na nejdelší trati, 1500 VZ, si vyplaval krásné páté místo.

A protože se závody plavaly na 50metrovém bazénu dočkali jsme se i dalších dvou splněných limitů do SCM2 - Pavlíček a Minaříková.

Všem plavcům k jejich výkonům patří velká gratulace!