Aktuality

Hodnocení soustředění - Liptovská Osada

Liptovská osada, Gothal, SK - 31.10.- 4.11.2019

Už podruhé jsme uspořádali soustředění v krásném hotelovém komplexu Gothal. Ke komplexu patří i budova „Vodního světa“, kde se nachází 6ti dráhová pětadvacítka, relaxační bazén, dětský bazén, sauny, fitnescentrum s lezeckou stěnou, venkovní dětská, workoutová a fotbalová hřiště a tenisové a nohejbalové kurty. I když nám opět sem tam sprchlo, jak už to tak v horách bývá, příroda v tomto místě je velmi krásná a pobyt venku je nenahraditelný sebelépe vybavenou posilovnou.

Sportovní zázemí bylo na velmi vysoké úrovni – ráno jsme měli bazén pro sebe celý (6 drah - tj. 4 děti na dráze), odpoledne 3 dráhy (na 12 dětí), odpoledne tedy trénovali zvlášť starší a zvlášť mladší.  Hřiště jsme měli k dispozici bez omezení. Ubytování i strava byly nadstandardní – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, wifi free, snídaně formou bufetu, oběd a večeře polévka, hlavní jídlo a dezert.  Na každý den bylo pro děti připraveno ovoce a minerální voda. Pro plavce byli opět k dispozici iontové nápoje, hroznové cukry, magnesium a tyčinky, které při tak velké zátěži přišly více než vhod. Celých 5 dní jsme zvládli bez úrazů, nemocí a zranění.

Pracovní nasazení všech účastníků bylo vysoké, výborně vše zvládli i dodatečně nominované 4 žačky 6. třídy. Jen při tréninku na suchu byli starší podstatně lepší a ukázněnější než mladší, což potvrdili oba 2 přítomní kondiční trenéři. Velkým přínosem těchto akcí je to, že mladší plavci mohou vidět starší „vzory“ v tréninku a tím se od nich učit a že právě díky těmto akcím si mohou snadněji osvojit důležité tréninkové návyky. Na závodech a soustředěních toto funguje nejlépe.   

Velké poděkování patří všem trenérům, kteří s akcí pomáhali a opět také sponzorům, kteří na akci přispěli – paní Hladíkové a firmě Unident, panu Michlovskému a paní Sýkorové a firmě Sykora.

Počet plavců: 24
Doprovod: A. Martinková, M. Škubalová, R. Košárek, L. Hradil
Počet odplavaných km: 53,7 (maximum)
Počet odplavaných hodin: 17,5 hodin
Počet „suchých“ km: 10 km (v terénu) v tepové frekvenci 130 tepů/min, vybraní jedinci celkem 31 km.
Počet „suchých“ hodin: 14 hodin

Díky Všem!                                                                      

Za tým trenérů  Alena Martinková

 

Fotogalerie

Vyhledávání

Kontakt

PLAVECKÝ KLUB ZLÍN® z. s.
Hradská 854
761 05 Zlín

e-mail

info@zlinswim.cz