Archiv článků

Aktuální výsledky

Výsledky Přeboru České Republiky

11.12.2007

Zimní sezonu zakončili žáci a žačky Plaveckého klubu Zlín PŘEBOREM ČESKÉ REPUBLIKY. Výsledkem jejich snažení byl zisk 7 individuálních a 8 štafetových medailí, což je nebývalý úspěch.

1) nejúspěšnější byli svěřenci trenérky J. Krásové (roč. 1995) v Litoměřicích. Deset reprezentantů Zlína přivezlo 6 indiv. medailí a 3 za štafety. MISTREM ČR se stal Martin CHMELICKÝ v závodě 100PZ a štafeta chlapců na 4x50VZ (Vaněčka, Jelínek, Přílučík, Chmelický), která plavala ve stejném složení i štafetu 4x50 pol. a byla třetí. Stříbrné medaile přidal M. Chmelický na 100VZ a Zuzka ŠERÁ na 100+200m motýlek. Také Beata POLIŠENSKÁ přijela dobře připravena a ziskem 2 bronzových medailí na 100+200M tak doplnila velmi úspěšnou sbírku. Poslední „bronz“ čekal na štafetu děvčat 4x50 pol. (Doležalová, Rochovanská, Polišenská, Šerá).

2) Stejný počet „zlíňáků“ se nominoval i na P-ČR do Trutnova. Z 10 žáků se stříbrnou medailí ozdobili žáci 4x50VZ (Hejda, Michalica, Kubiš, Strnad), bronzová byla štafeta dívek 4x50VZ (Trkalová, Manová, Moučková, Zlochová) a chlapců 4x50 pol (Hejda, Michalica, Sepehr, Strnad). Individuální medaile unikla o vlásek Lukáši Hejdovi, který doplaval čtvrtý na 100PZ a pátý na 50VZ.

3) Nejstarší žáci (roč. 1993) se utkali ve Zlíně. Výhodu domácího prostředí využil Honza ŠIMONÍK k zisku bronzové medaile na 400VZ, stejně jako kraulová štafeta děvčat (Kováčová, Prachařová, Mrázková, Duroňová) a štafeta kluků (Šimoník, Urban, Vybíhal, Hovorka).

Vysoká úroveň mistrovství ukázala, že někteří „žáci“ již mohou svými časy směle konkurovat kategorii dospělých. Např. ve Zlíně výkony rožnovského Tomáše Pavlíčka (6 startů=6vítězství), Martiny Elhenické z Trutnova nebo Barbory Závadové z Ostravy, by se v kategorii nejstarších rozhodně neztratily.