Aktuální výsledky

VC Slovenska

01.06.2009

Sobotního programu na 47. ročníku VC Slovenska ze účastnili i zlínští plavci.

V neobyčejně silné konkurenci plavců 10 zemí nejlépe uspěl Martin Tomášek na 200m volným způsobem, když vybojoval 3. místo časem 1:55,36.

Ve finále startovali i další zlínští plavci. Jitka Kuchtíčková byla sedmá na 100m volným způsobem za 58,35 a stejné sedmé místo získal Karel Beníček na 200m znak časem 2:14,28. Osmé místo na 50m znak získala Markéta Strapková časem 31,50. Naši závodníci startovali z plného treninku a za 14 dní je čeká mistrovstí ČR dorostu a koncem měsíce června mistrovství dospělých.

Významného úspěchu dosáhla Kateřina Kuldová členka plaveckého klubu Zlín, která se zúčastnila mistrovství Německa handicapovaných plavců 28.-31.5. v Berlíně. V konkurenci 900 účastníků z 32 států stratovala šestkrát ve finále a v juniorské kategorii. získala 2x 1. místo, 1x 2. místo a 3x 3. místo.Při prvním startu na mezinárodních závodech takového významu je to velký úspěch mladé plavkyně.