Archiv článků

Aktuální výsledky

Mezinárodní plavecké závody Polsko – Herby

18.04.2016 15:56:59

Ve dnech 16. – 17. 4. 2016 se 16 žáků ročníku 2003 – 2006 z Plaveckého klubu Zlín zúčastnilo mezinárodních závodů v polském městě Herby. Konkurence se sešla obrovská, startovalo přes 500 mladých plavců.

Naše výprava si odvezla celkem 7 medailí. Nejúspěšnějším závodníkem se stal Miroslav Knedla: 1. místo v závodě 100m prsa a dvě 3. místa v závodech 50m motýl a 100m polohový závod. Jana Přibylová získala 2 medaile: 1. místo v závodě 50m prsa a 3. místo v závodě 100m polohový závod. Po jedné medaili ještě získali Andrea Galušková na 50m prsa 3. místo a Adam Jiříkovský 50m znak 2. místo. Ve štafetovém závodě naše A družstvo obsadilo 7. místo, B tým 15. místo z 23.
Další naši plavci Marie Vydrová, David Král, Vanessa Škrabolová, Lucie Sobotíková, Lukáš Kůstka, Filip Mezík, Jakub Prusenovský, Andrea Frůňková, Izabela Tomšů, Anna Šnajdarová, Václav Jakeš, Aneta Skálová si vedli také velmi dobře, mnozí dokázali překonat své osobní rekordy a hlavně měli možnost vyzkoušet si atmosféru velkého mezinárodního závodu.

Polský pořadatel navíc dokázal shromáždit dárky od sponzorů v podobě elektroniky a sportovního vybavení, které prostřednictvím losu získali i ti závodníci, kterým se nepodařilo umístit na stupních vítězů. Časomíra byla elektronická, plavalo se ve 25m bazéně s 5 dráhami. Od pořadatele jsme obdrželi pamětní plaketu za účast v závodě.